Nowoczesne podłogi drewniane – o czym wiedzieć

Nowoczesne podłogi drewniane

Wybór podłóg jest o wiele bardziej skomplikowany niż tylko znalezienie najlepiej wyglądającego produktu. Kilka innych czynników – wilgotność, trwałość, koszty i inne – ma duży wpływ na decyzję. Wykonaj te pięć kroków, aby podjąć decyzję dotyczącą podłogi, która jest odpowiednia dla Ciebie i Twojego domu. Wielkość pomieszczenia w porównaniu z wielkością produktu podłogowego, na przykład przy użyciu dużych płytek na małym obszarze, może sprawić, że pokój będzie wyglądał na większy. Potrzebujesz podłóg, które nadają się do środowiska o wysokiej lub średniej wilgotności, takiego jak, płytki ceramiczne lub porcelanowe lub płytki winylowe. Będziesz potrzebował podłogi o doskonałej odporności na zużycie. Niektóre podłogi, które wydają się być odporne na zużycie, często nie są. Na przykład wykończone na miejscu lite drewno liściaste może łatwo zarysować. Jego zbawczą łaską jest to, że zadrapania można wyszlifować. Nowoczesne podłogi drewniane spełniają wszystkie te oczekiwania.

Wybór podłóg jest o wiele bardziej skomplikowany niż tylko znalezienie najlepiej wyglądającego produktu

Drewno liściaste sprawia, że dom jest domem, a drewno liściaste można odnawiać przez lata, aby zmienić kolor i styl w miarę zmiany trendów mody i preferencji. Z tych wszystkich powodów większość właścicieli domów woli prawdziwą ofertę… i uwielbiam, że jednocześnie poprawia wartość ich domu. Podłogi są podstawą Twojego domu i nadają ton Twojej palecie kolorów i stylowi dekoracji. Chcesz to zrobić dobrze, ponieważ dobre podłogi będą trwać przez całe życie.  Kolory farb i kolory akcentujące, a także style, mogą przychodzić i odchodzić, ale dobre drewniane podłogi będą tam przez ponad sto lat. Nowoczesne podłogi drewniane są w stanie odmienić wystrój całego domu w odpowiedni sposób.

O tym warto pamiętać!

Nie wszystkie kolory działają we wszystkich domach, a także musisz wziąć pod uwagę ogólny motyw wystroju (w tym kolor farby do ścian i mebli), więc wybierz coś, co kochasz. Nowoczesne podłogi drewniane sprawdzą się przede wszystkim w obszarach o dużym natężeniu ruchu, które będą wymagały częstego czyszczenia, takie jak salony, gabinety i sale zabaw. Niektóre produkty zawierają wodoodporny rdzeń, który według producentów nadaje się do łazienek i kuchni. Jeśli myślisz o rozwiązaniu tych problemów, zapoznaj się z naszymi przewodnikami po planowaniu kuchni i planowaniu łazienki. Instalacja podłóg drewnianych nie jest tak oczywista jak instalacja laminowana lub winylowa. Jeśli zamierzasz położyć podłogi drewniane w tych pomieszczeniach, sprawdź dokładnie gwarancję przed zakupem, aby upewnić się, że się szybko nie unieważnią.

 

Related Posts