Nowoczesne podłogi – idealne rozwiązanie dla Twojego domu

Nowoczesne podłogi

Wiele osób docenia drewniane podłogi ze względu na prosty montaż, bogaty wybór wzorów, faktów, a także barw. W dodatku drewno o surowiec w pełni naturalny, przyjazny dla środowiska. Jego szlachetny charakter przekłada się na aranżację pięknego wnętrza, oraz nie powoduje alergii. Dodatkowo warto wiedzieć, że drewno jest ciepłe, oraz przyjemne w dotyku, dlatego też po drewnianej podłodze można z przyjemnością chodzić nawet boso. Aranżacje z wykorzystaniem drewna na podłodze są ciepłe, oraz przytulne. Nowoczesne podłogi Avancefloors to wiele rozwiązań dla miłośników wnętrz klasycznych, rustykalnych, oraz skandynawskich. Znajdą się tutaj również rozwiązania dla wnętrz minimalistycznych, oraz nowoczesnych.

Deska podłogowa – mocna i odporna

Przede wszystkim drewno ma wiele zalet, ale jako surowiec naturalnie ma swoje ograniczenia. Lite drewno jest wrażliwe na działanie temperatur, oraz zmiany wilgotności. Pod wpływem tych czynników drewniana podłoga może się „wypaczyć” co oznacza zmianę swoich wymiarów. Najczęściej wierzchnią warstwę stanowi jesion, lub dąb, choć wiadomo że są również podłogi z drzewa egzotycznego Dolne, oraz środkowe warstwy tworzone są z drzew iglastych. Nowoczesna drewniana podłoga nadaje się na ogrzewanie podłogowe, niezależnie od tego czy jest ono wodne czy elektryczne.

Wiele osób docenia drewniane podłogi ze względu na prosty montaż, bogaty wybór wzorów, faktów, a także barw

Montaż podłogi drewnianej

Należy wiedzieć, że deski podłogowe można układać na dwa sposoby, to znaczy: jako podłogę pływającą, lub na klej. Pierwsza metoda jest prosta, przyjemna, oraz czysta. Spokojnie można sobie z nią poradzić bez zatrudniania specjalistów. Nie potrzebujesz specjalnego doświadczenia, czy zdolności. Nie wymaga również specjalistycznych narzędzi. Każda z desek ma na krawędziach zamki bezklejowe, które wystarczy połączyć tak samo jak klocki. Montaż w ten sposób zapewnia nam czysta prace, po której nie ma czego czyścić, czy sprzątać. Po zamontowaniu listew przyściennych, po tak przygotowanej podłodze można od razu chodzić. Deski są od razu polakierowane, oraz zaolejowane, w związku z tym nie potrzeba tutaj dodatkowych czynności wykończeniowych. Należy pamiętać. że przed położeniem podłogi należy rozłożyć podkłady pod deski, co również jest bardzo proste, a podkłady polecane znajdziesz u producentów podłóg. Jest jeszcze jedna dostępna metoda układania drewnianej podłogi, mianowicie do niej potrzebny już jest klej. Jest ona polecana do montażu na podłodze z ogrzewaniem podłogowym. Ta metoda to już zadanie dla fachowca.

Deski podłogowe wzdłuż lub na ukos


Nowoczesna podłoga jest układana w sposób tradycyjny, łącząc krawędzie elementów o dłuższym boku, obok siebie. Należy wiedzieć, że są również takie deski z których można tworzyć wzór popularnej tej jodełki. W taki sposób kiedyś układano klasyczne parkiety z klepek, jednak do dziś ten wzór doskonale się sprawdza w przypadku desek. Ułożone deski w ten sposób wyglądają oryginalnie, oraz nietuzinkowo. Jeśli chcesz ułożyć nowoczesną jodełkę we własnym domu, nie musisz się martwić o rodzaje desek, oraz ich wybór. Producenci proponują szereg rozwiązań w bogatej palecie barw podłóg dębowych, po takie z drewna jesionowego. Przy montażu jodełki warto pomyśleć o zatrudnieniu pracowników z usług firm parkieciarskich. Będziesz miał pewność, że specjalista położy podłogę jak należy, oraz nie trzeba będzie składać reklamacji po krótkim czasie jej użytkowania. Umiejętności fachowców są bardzo cenne, a położenie jodełki wiąże się z dokładnością, oraz sumiennością w wykonywanych zadaniach. W innym wypadku, nie będziesz zadowolony z efektu.

Related Posts