Deska podłogowa – sposób na udane wykończenie domu?

Deska podłogowa Nowoczesne podłogi

Każdy, kto decyduje się na budowę własnego domu stoi przed wieloma dylematami. Jednym z najważniejszych jest wybór materiału, z którego ma być wykonana podłoga. Obecnie na rynku jest wiele różnych rodzajów podłóg, dlatego też tak ważne jest, aby dokładnie przemyśleć swój wybór. W ostatnim czasie bardzo popularna stała się deska podłogowa. Czym jest deska podłogowa i dlaczego tak bardzo jest polecana?

Deska podłogowa to nic innego jak drewniana płyta o grubości od 9 do 22 mm. Jest ona produkowana z różnych gatunków drewna, najczęściej spotykanymi są: modrzew syberyjski, dąb, buk czy też brzozowa. Deska podłogowa może mieć również różną strukturę – może być gładka lub postarzana (dzięki czemu doskonale imituje deski kilkusetletnie). Deska podłogowa staje się coraz bardziej popularna, ponieważ ma wiele zalet. Przede wszystkim jest łatwa w montażu oraz utrzymaniu w czystości. Ponadto, dzięki swojej grubości i solidności, doskonale izoluje pomieszczenie od hałasu i zapewnia ciepło. Kolejną dużą zaletą jest fakt, że deska podłogowa posiada bardzo estetyczny wygląd i dodaje charakteru każdemu pomieszczeniu. Dzięki temu staje się idealnym materiałem na podłogi do salonu, sypialni czy tez jadalni.

Podsumowując, deska podłogowa to idealny materiał na podłogi do domu. Jest łatwa w montażu i utrzymaniu oraz posiada bardzo estetyczny wygląd.

Jak wybrać idealny produkt?

Deska podłogowa to nic innego jak drewniana płyta o grubości od 9 do 22 mm

Przed zakupem deski podłogowej należy dokładnie przemyśleć, jakiego rodzaju produktu potrzebujemy. Na rynku jest wiele rodzajów desek podłogowych, o różnych kształtach, grubościach i właściwościach. Jedne są lepsze do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, inne sprawdzą się w salonie lub sypialni. Warto więc zapoznać się z ofertą dostępnych na rynku produktów i wybrać taki, który najlepiej spełni nasze oczekiwania.

Jakie są plusy i minusy?

Deska podłogowa daje domownikom dużo korzyści (https://podlogipoznan.com.pl/deska-podlogowa-jaki-rodzaj-drewna-wybrac/). Przede wszystkim, jest to bardzo trwały i wytrzymały rodzaj podłogi, który można użytkować przez wiele lat. Ponadto, deska podłogowa jest łatwa do utrzymania w czystości – wystarczy regularnie odkurzać i myć powierzchnię, a podłoga będzie prezentować się jak nowa. Co więcej, deska podłogowa może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz domu.

Minusem deskowania jest to, że trudno jest samodzielnie to zrobić – lepiej skorzystać z usług profesjonalnej ekipy budowlanej. Ponadto, deskowanie może być droższe niż inne rodzaje podłóg (takie jak linoleum lub parkiet).

Jak udekorować dom za pomocą deski podłogowej?

Dom można łatwo i szybko udekorować, stosując deski podłogowe.

Dom można łatwo i szybko udekorować, stosując deski podłogowe. Takie płytki mają różne kształty i rozmiary, dzięki czemu można je łatwo dopasować do dowolnego wnętrza. Pamiętaj, aby wybrać deski podłogowe o odpowiedniej grubości, aby pasowały one do Twojego domu.

Deski podłogowe są łatwe w montażu i utrzymaniu. Można je układać na całej powierzchni podłogi lub tylko w jednym pomieszczeniu. Jeśli chcesz udekorować cały dom, musisz kupić więcej desek podłogowych. Aby udekorować tylko jeden pokój, musisz kupić mniejszą ilość desek podłogowych. Pamiętaj, aby kupić deski podłogowe o odpowiedniej grubości i kształcie. Jeśli nie jesteś pewien, jaki kształt lub grubość będzie pasowała do Twojego domu, skontaktuj się z profesjonalistą lub sprzedawcą.

Praktyczne porady dotyczące doboru i układania deski podłogowej

Najważniejszą rzeczą przy doborze deski podłogowej jest jej grubość – musi być odpowiednia do rodzaju pomieszczenia, w którym ma być ułożona.

Należy także zwrócić uwagę na szerokość i długość deski – powinna ona być dostosowana do rozmiarów pomieszczenia oraz do tego, jak chcemy ją ułożyć. Podczas układania deski należy pamiętać o tym, żeby zachować odpowiednią szczelinę między deskami – powinna ona wynosić około 10mm.

Pamiętajmy także o tym, żeby deskę przed ułożeniem odpowiednio zabezpieczyć – warto nanieść na nią impregnat lub lakier.

Related Posts