Jak wykończyć nowoczesne podłogi?

Nowoczesne podłogi

Każdemu właścicielowi domu zależy na pięknie wyglądającej podłodze. Może ona już sama w sobie stanowić dekorację pomieszczenia. W szczególności dotyczy to salonu. Dziś na rynku dostępna jest szeroka oferta podłóg. Wybierać można w różnych rodzajach, kolorach czy fakturach. Warto zatem wiedzieć, jak można wykorzystać i wykończyć nowoczesną podłogę.

Ponadczasowa podłoga drewniana

Dziś nowoczesne podłogi ze strony avancefloors.pl stanowią dekorację każdego wnętrza. Jak jednak wspomniano, przede wszystkim dotyczy to salonu. Dobór odpowiedniej podłogi w tym pomieszczeniu jest bardzo ważny, choćby dlatego, że to właśnie w salonie przyjmuje się gości. Podłoga musi zatem prezentować się wyjątkowo. Lata mijają, świat się mieniana, ale jedno w kontekście aranżacji wnętrz jest niezmienne. Podłogi wykonane z litego drewna wciąż uchodzą za niezwykle eleganckie. Podłogi z desek litych charakteryzują się grubą warstwą wierzchnią. Dzięki temu możliwe jest szlifowanie podłogi nawet po wielu latach jej użytkowania. Nowoczesne podłogi drewnie cieszą się dużą popularnością nie tylko dlatego, że prezentują się wyjątkowo estetycznie, ale także dlatego, że są niezwykle wytrzymałe. Oferowane dziś na rynku dyski mają także bardzo różnorodne wykończenie. Wymienić można tu deski surowe, lakierowane czy olejowane. Jest zatem w czym wybierać.

Podłoga z płytek

Od pewnego czasu coraz częściej można w salonach spotkać się z podłogami wykonanymi z okładzin ceramicznych. Tego typu nowoczesne podłogi charakteryzuje wypukła struktura. Często nakładane są na nie również nadruki cyfrowe, które imitują tkaninę lub drewno. Dużą popularnością cieszą się płytki postarzane. Dodatkowo na rynku dostępne są również podłogi z okładzin ceramicznych w różnych kształtach i formatach. Dzięki tak bogatej ofercie każdy właściciel domu może dobrać taką podłogę, która najlepiej odpowiadać będzie na jego potrzeby i oczekiwania. Jeśli chodzi o kolor, to od lat królują biel i czerń. Można powiedzieć, że to klasyka, jeśli chodzi o kolor podłogi wykonanej z okładzin ceramicznych.

Rozwiązania oryginalne

Warto podkreślić, że na rynku dostępne są również rozwiązania dość oryginalne. To propozycje dla odważnych. Mowa tu choćby o posadzkach żywicznych, mineralnych i betonowych. Tego rodzaju podłogi nadają wnętrzu nowoczesny styl i indywidualny charakter. Poza tym są bardzo funkcjonalne i zapewniają wyjątkowy komfort. Warto wspomnieć, że dużą zaletą posadzek mineralnych jest to, że są one samopoziomujące, bezspoinowe i gładkie. Dzięki temu taka podłoga jest bardzo łatwa w utrzymaniu w czystości.

Related Posts