Z jakiego materiału podłoga do domu?

Nowoczesne podłogi

W każdym domu podłoga jest bardzo ważnym elementem. Jeżeli układamy właśnie nową podłogę w nowym domu lub mieszkaniu, to z całą pewnością czeka nas trudna decyzja. Oprócz walorów czysto estetycznych, podłoga musi być również odpowiedniej jakości. Dobra podłoga jest zarówno funkcjonalna jak i bezpieczna. Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnego materiału na podłogę, powinniśmy sobie odpowiedzieć na kilka pytań. Po pierwsze kto będzie mieszkał i jakim wieku, 3 z nami mieszkają zwierzęta oraz czy przewidujemy ogrzewanie podłogowe. Możemy zacząć szukać odpowiedni podłogi. Okładziny na nowoczesne podłogi dają nam bardzo wiele możliwości.

Jaka podłoga do salonu?

Kiedy już zaczniesz szukać nowoczesnej podłogi do swojego salonu to musisz zwrócić uwagę na kilka elementów. Po pierwsze sprawdź jaką klasę ścieralności ma podłoga. Im bardziej uczęszczane miejsce tym klasa ścieralności powinna być większa. Również jeżeli mamy w domu zwierzęta.

W każdym domu podłoga jest bardzo ważnym elementem

Ważnym parametrem również jest grubość paneli. Zaleca się, że powinny mieć minimum 7 – 8 mm grubości. To gwarantuję ich dłuższą żywotność. Warto jest również postawić na panele, które mają wbudowaną warstwę wygłuszającą. Panele bez takiej warstwy będą wydawać z siebie dźwięk. Oprócz tego warto jest dopasować kolor paneli do ogólnego wyglądu naszego salonu.

Podłoga z drewna

Drugim rodzajem nowoczesne podłogi i jest podłoga z drewna. Z całą pewnością drewno jest materiałem eleganckim i ponadczasowym. Bez problemu wytrzyma wiele lat. Dużą zaletą drewna jest to, w przypadku jego uszkodzenia lub na przykład zużycia związanego z wiekiem łatwo możemy takie drewniane podłogi naprawić. Podłoga wykonana z drewna może być cyklinowana, możemy ją ponownie lakierować. Te zabiegi znacznie pomagają wydłużyć żywotność podłogi wykonanej z drewna. Bez problemu można znaleźć podłogi, które mają po 100 lat.

W przypadku podłogi drewnianej do wyboru mamy między innymi parkiety oraz różnego rodzaju deski jak i deski wielowarstwowe. Każde z tych rozwiązań ma swoje plusy i minusy. Ogólnie podłoga drewniana bardzo dobrze izoluje i wycisza nasze mieszkanie. Oprócz tego podłoga drewniana chroni nas przed przenikaniem zimna od posadzki. Oprócz korzyści akustycznych podłoga drewniana jest w 100% rozwiązaniem ekologicznym. Jak widać ma ona bardzo wiele zalet.

Ostatnim ważnym zagadnieniem jest kwestia ogrzewania podłogowego. Zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie powinniśmy sprawdzić czy wybrana przez nas podłoga nadaje się na takiego rodzaju ogrzewanie.

Related Posts