Systemowe deski podłogowe montowane na pióro i wpust

Deska podłogowa Nowoczesne podłogi

Deski podłogowe to od dziesięcioleci najłatwiejszy i najbardziej niezawodny sposób na tworzenie podłóg we wszystkich typach pomieszczeń. Deska podłogowa jest równo przyciętym kawałkiem tarcicy na górze i na dole, z piórem i wpustem po bokach. Z tego powodu montaż desek podłogowych jest zadaniem niewymagającym specjalnych umiejętności budowlanych ani narzędzi. Pióro i wpust deski podłogowej dokładnie i równomiernie wpasowuje się we wpust sąsiedniej deski, tworząc gotową podłogę z praktycznie niezauważalnymi szczelinami.

Na co zwrócić uwagę wybierając deskę podłogową?

Deski podłogowe to od dziesięcioleci najłatwiejszy i najbardziej niezawodny sposób na tworzenie podłóg we wszystkich typach pomieszczeń

Osoby decydujące się na zakup deski podłogowej do swojego domu zazwyczaj oczekują, że będzie ona służyła przez długi czas i to oczekiwanie jest uzasadnione, gdyż drewno jest materiałem „żywym” o długiej żywotności.

Podłoga z piórem i wpustem jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla podłóg domowych, jak i komercyjnych. Można ją łatwo pomalować na dowolny kolor za pomocą specjalnych lakierów lub farb, które dziś dostępne są w ogromnej gamie.

Deski są specjalnie wykonane tak, aby rzemieślnik mógł z łatwością ułożyć podłogę, która w przyszłości będzie zachwycać swoich właścicieli praktycznością i pięknem. Połączenie na pióro i wpust zapewnia maksymalną szczelność i brak szczelin. Podłogi z litego drewna mają doskonałe właściwości izolujące  dźwięk.

Główne zalety litych desek podłogowych:

  • Długowieczność – przy odpowiednim przygotowaniu i pielęgnacji, deska podłogowa przetrwa wieki.
  • Łatwość naprawy podłogi – ponowne wykończenie podłogi lub odnowienie koloru nie stanowi problemu nawet dla przeciętnego „użytkownika”.
  • Cena – dobra podłoga z laminatu lub twardego drewna jest droższa niż deski podłogowe z lokalnych gatunków drewna. Po co używać materiału z zanieczyszczeniami, skoro można użyć naturalnego, przyjaznego dla środowiska.
  • Piękno – każda deska podłogowa jest inna. Twoja podłoga jest unikalna – nigdy więcej nie zobaczysz takiego wzoru, odcienia czy faktury.
  • Korzyści dla zdrowia – przyjazność dla środowiska materiału mówi sama za siebie. Twoje dzieci nie będą chorować biegając po zimnych podłogach – i nigdy nie będą uczulone na chemikalia.
  • Doskonałe właściwości dźwiękoszczelne – domownicy na dole nie będą się trząść na dźwięk spadających na podłogę przedmiotów.

Płyta podłogowa musi być trwałą

Deski są specjalnie wykonane tak, aby rzemieślnik mógł z łatwością ułożyć podłogę, która w przyszłości będzie zachwycać swoich właścicieli praktycznością i pięknem

Wielu producentów, chcąc obniżyć cenę, oszczędza na suszeniu drewna, które następnie jest wykorzystywane do produkcji deski podłogowej. Niestety, oszczędzając na etapie początkowym, kupujący ryzykuje, że otrzyma podłogę krzywą, z ogromnymi pęknięciami. W rezultacie trzeba będzie kupować kołki o tym samym profilu u tego samego producenta i zamawiać kolejną dostawę, co nie jest wcale opłacalne.

Related Posts