Wszystko o deskach podłogowych

Deska podłogowa

Drewno bez dwóch zdań jest ponadczasowym oraz niezwykle popularnym materiałem, który się sprawdza idealnie do tworzenia podłóg. Parkiet drewniany potrafi nas zachwycić, wyróżniając się przy tym wręcz doskonałymi użytkowymi walorami. Czym się jednak różnią poszczególne rodzaje desek? Ile będzie nas kosztowała podłoga drewniana?

Rodzaje podłogowych desek

Drewno bez dwóch zdań jest ponadczasowym oraz niezwykle popularnym materiałem, który się sprawdza idealnie do tworzenia podłóg

Deski podłogowe podzielić można na kilka bardzo ważnych kryteriów. Mowa o ich budowie, rodzaju i gatunku drewna, które wykorzystywane jest do ich produkcji. Z uwagi na budowę znajdziemy na rynku deski podłogowe jednowarstwowe lub też klejone z kilku nieco cieńszych warstw. Bardzo ważne są także gatunki drewna. Deska podłogowa – https://avancefloors.pl/ może być wykonana między innymi z dębu, jesionu, buku, czy też brzozy. Poszczególne gatunki drewna się od siebie różnią nie tylko samym wyglądem. Mają także innego rodzaju właściwości, co ma wpływ na ich możliwość wykorzystania.

Dąb z pewnością jest jednym z najtrwalszych rodzimych gatunków drewna. Podłoga wykonana z niego nawet się sprawdzi w pomieszczeniach, które są intensywnie użytkowane. Parkiet dębowy jest bardzo odporny na uszkodzenia oraz na zadrapania. Za sprawą samej dostępności w przeróżnych kolorach oraz wzorach, bardzo łatwo go wkomponujemy do wnętrz w przeróżnych stylach. Parkiet bukowy wyróżnia się dosyć delikatnych usłojeniem oraz bardzo ciepłą kolorystyką. Pasuje świetnie do klasycznych aranżacji oraz do aranżacji nowoczesnych. Z powodzeniem wykorzystać go możemy w pokoju gościnnym, salonie oraz korytarzu. Bardzo ważną informacją jest to, że parkiet bukowy stosowany może być na podłogowym ogrzewaniu.

Kolejnym wariantem są jesionowe deski podłogowe. Wyróżniają się one bardzo wysoką twardością, odpornością na ścieranie oraz na mechaniczne uszkodzenia, a więc nadaje się między innymi do korytarzy oraz salonów.  Wśród zalet jesionowego parkietu ponadto wymienia się estetyczny oraz atrakcyjny wygląd, oraz bardzo urozmaiconą paletę kolorystyczną. Gdy do naszych wnętrz mamy zamiar wprowadzić nieco luksusowej atmosfery, to najlepszym rozwiązaniem będzie podłoga z egzotycznego drewna. Bardzo dużą popularnością cieszą się takie gatunki jak: doussie, kampas, tauari, wenge, iroko, merbau oraz palisander. Gatunki te zachwycają nas odcieniami niecodziennymi oraz wzorami. Deski podłogowe z egzotycznego drewna są przy tym bardzo odporne na zarysowania, ścieranie oraz także działanie wilgoci. Gdy nasza wiedza o deskach podłogowych nie jest zbyt imponująca, to doradźmy się fachowców.

Related Posts